Wybieramy tort weselny

Posted · Add Comment

      W szarości dnia codziennego, to co dodaje nam energii, bardzo często jest kolorowe i … słodkie. Dzień ślubu i wesela to bez wątpienia dzień wyjątkowy, to także dzień, który trudno sobie wyobrazić bez weselnych słodkości. Gdy mowa o tym, na myśl bardzo szybko przychodzi nam tort weselny. Bez niego przyszłe życie nowożeńców nie byłoby tak słodkie, jego pojawienie się na sali weselnej, to ta chwila, gdy robi się niezwykle uroczyście. Warto dodać iż tort weselny może być piętrowy, kolorowy, biały, a nawet czarny – wszystko zależy od kilku podstawowych czynników.Co do wyboru odpowiedniej cukierni, która przygotuje nasz tort – zarówno w Żorach, Rybniku, czy Pszczynie znajdziemy olbrzymią ofertę zarówno tych tańszych firm, jak i tych z najwyższej półki.

Rose cupcake

     Nie podlega żadnej wątpliwości iż podstawowym elementem każdego przyjęcia weselnego jest właśnie tort weselny. Okazuje się jednak, że taki tort może być nie tylko słodkim przysmakiem – coraz częściej staje się on prawdziwym dziełem sztuki weselnej. Co ciekawe w tej całej sztuce liczy się nie tylko smak, ale także, a może przede wszystkim wygląd naszego tortu weselnego. Z roku na rok zmieniają się preferencje Państwa Młodych w temacie tortu weselnego – coraz częściej liczy się dobranie kolorystyki dodatków na torcie do kolorystyki kwiatów na stołach oraz do bukietu Panny Młodej. Coraz częściej także cukiernie oferują drukowanie na torcie „zjadliwego” zdjęcia młodych, wykonanego z lukru lub masy marcepanowej!  Decydując się jednak na tort warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Po pierwsze – ile pieniędzy chcemy na niego przeznaczyć? Z jednej strony ma być piękny, ale z drugiej strony nie może przecież zrujnować naszego ślubno-weselnego budżetu!

    Aby tort idealnie pasował do reszty otoczenia należy zastanowić się nad tym w jakim klimacie chcemy utrzymać całą imprezę. Tutaj ma również znaczenie to, o jakiej porze roku odbywa się nasze przyjęcie weselne. Inna kolorystyka będzie bowiem dominować latem a inna jesienią, czy zimą. Są osoby, które twierdzą iż zawsze, do każdej uroczystości pasować będzie tort biały. O ile piękniej będzie się on jednak prezentować jeśli zastosujemy kolorystyczne dodatki z bukietu Panny Młodej?! W całym tym zamieszaniu z tortem weselnym i dodatkami, nie zapomnijmy jednak o jego smaku! Śmietankowy, waniliowy, czekoladowy, a może o smaku mango? To zapewne kolejny element, który należy wziąć pod uwagę! Coraz modniejsze z roku na rok staje się też dekorowanie górnej części tortu pierwszymi literami imion młodych. Takich, nazwijmy to nowości, z roku na rok pewnie będzie więcej – zmieniają się bowiem gusta młodych.

 

     A jak wyglądał Wasz tort weselny? Wasza podpowiedź może być cenna wskazówką dla innych przyszłych Par Młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *