Układ stołów na przyjęciu weselnym

Posted · 1 Comment

      Miesiące luty i marzec, to czas kiedy coraz częściej zastanawiamy się nad szczegółami dotyczącymi naszego przyjęcia weselnego. Coraz częściej poszukujemy odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów przyjęcia weselnego. Ustalenie menu, dojazd do kościoła i na salę weselną, wybór dekoracji ślubnych, a także układ stołów na naszym weselu. Wbrew pozorom to wcale nie taka oczywista sprawa.

uklad_stolow_weselnych

      Stoły weselne można ustawiać na wiele różnych sposobów, trzeba jednak wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne i nasze marzenia, bo co będzie jeśli podczas naszego przyjęcia stworzą się podgrupy osób bawiących się na weselu? Brak integracji wśród gości weselnych to chyba jeden z podstawowych minusów każdego przyjęcia weselnego. Należy zatem wyróżnić:

– stoliki okrągłe ( tak zwane wyspy) – ułożenie gości w ten sposób może dojść do skutku, pod warunkiem, że sala weselna, w której organizujemy nasze wesele posiada owe okrągłe stoliki. Oczywiście, zawsze można ułożyć wysepki z kwadratowych, a nawet prostokątnych stolików, jednakże tracą one wtedy trochę na klasie i stylu. Podstawowy minusem jest oczywiście rozdzielenie gości weselnych – tutaj możemy mieć także problem z integracją gości. Znane są bowiem przypadki, gdy goście weselni w połowie uroczystości sami zsuwali stoliki do siebie, by siedzieć bliżej.

– rząd stolików (w jednym ciągu) – ten sposób najlepiej sprawdza się podczas niewielkich uroczystości, gdyż wszyscy są blisko siebie. Nikt nie jest też przesadnie daleko od pozostałych gości weselnych.

– podkowauklad_stolow-podkowa (stoliki ustawione są w literę U) – to zdaje się najlepszy sposób na doskonałą zabawę podczas przyjęcia weselnego. Oczywiście można mieć pewne zastrzeżenia do estetyki, bo faktycznie okrągłe wysepki wyglądają gustowniej, ale w zamian odpada nam problem integracji gości – wszyscy siebie nawzajem widzą, mało to – widzą także tych którzy po środku się bawią. To także układ, który preferują zespoły weselne i wodzireje. Najłatwiej w tym przypadku zachęcić gości do wspólnej weselnej zabawy. Oczywiście trzeba pamiętać, by stoliki nie stały zbyt blisko ściany, ponieważ gości weselni mogą mieć problem z dostaniem się do swojego miejsca.

 

 

litera_t– litera T – w tym przypadku goście weselni ułożeni są z dal od siebie, utrudniona może być także wspólna zabawa wszystkich gości weselnych, może zdarzyć się i tak, że goście weselni stworzą dwie podgrupy zabawy.

 

 

 

 

 

 

      Reasumując, decydując się na własne marzenia w kwestii ustawienia stolików weselnych, przemyślmy nie tylko kwestie układu stołów, ale także usadowienia poszczególnych gości weselnych. Pamiętajmy by ustawiać gości weselnych naprzemiennie – kobieta-mężczyzna-kobieta itd. Nie sadzajmy gości weselnych obok siebie, jeśli znane nam są konfliktowe stosunki tych osób – lepiej nie ryzykować wybuchu złości podczas naszego przyjęcia. Pamiętajmy także o tym by Para Młoda zawsze siedziała w centralnym punkcie przyjęcia weselnego! Zapraszamy do Domu Weselnego Paszkówka w Żorach – razem ustalimy dogodny dla Państwa układ stolików weselnych. 

One Response to "Układ stołów na przyjęciu weselnym"
  1. Anita napisał(a):

    My mieliśmy tradycyjnie – w podkowę i faktycznie chyba jest to najlepszy sposób na ustawienie stolików na przyjęciu. Dostęp do wszystkich gości ułatwiony a i wszyscy mogą w środku na widoku sie bawić. Taki układ polecili nam właściciele sali – mieli rację 😉 Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *